KULLANIM KOŞULLARI

Sevgili ziyaretçimiz, lütfen DÖRT MEVSİM DOĞADA SEYAHAT TURİZM ANONİM ŞİRKETİ (“Şirket”)’ne ait  https://dortmevsimdogada.com sitemizi (“Site”) ziyaret etmeden önce işbu kullanım koşulları sözleşmesini (“Kullanım Koşulları”) dikkatlice okuyunuz. Site’ye erişiminiz tamamen bu Kullanım Koşulları’nı kabulünüze ve bu Kullanım Koşulları ile belirlenen şartlara uymanıza bağlıdır. Şayet bu Kullanım Koşulları’nda yazan herhangi bir koşulu kabul etmiyorsanız, lütfen Site’ye erişiminizi sonlandırınız. Site’ye erişiminizi sürdürdüğünüz takdirde, koşulsuz ve kısıtlamasız olarak, sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunuzu ve işbu Kullanım Koşulları’nın tamamını kabul ettiğinizin, tarafımızca varsayılacağını lütfen unutmayınız.

İşbu Site’ye ilişkin Kullanım Koşulları, yayınlanmakla yürürlüğe girer. Değişiklik yapma hakkı, tek taraflı olarak Site’ye aittir ve Site üzerinden güncel olarak paylaşılacak olan bu değişiklikleri, tüm kullanıcılarımız baştan kabul etmiş sayılır.

Gizlilik

Gizlilik, ayrı bir sayfada, kullanıcılarının bilgilerinin gizliliğine ilişkin esasları düzenlemek üzere mevcuttur. Site’yi kullandığınız takdirde, bu verilerin işlenmesinin Gizlilik Politikası’na uygun olarak gerçekleştiğini kabul edersiniz. Ek olarak, Site’yi kullanarak, internet iletimlerinin hiçbir zaman tamamen özel veya güvenli olmadığını kabul ve beyan etmektesiniz. Belirli bir iletimin şifrelendiğine dair özel bir bildirim olsa bile, Site’ye gönderdiğiniz herhangi bir mesajın veya bilginin başkaları tarafından okunabileceğini veya engellenebileceğini kabul etmektesiniz.

İçerik

Bu Kullanım Koşulları, Hizmetler’in ayrı bir sözleşmeye tabi olduğu durumlar hariç, Site’yi ve Site’deki kullanılabilir tüm uygulamaları, yazılımı ve hizmetleri (“Hizmetler”) kullanma şeklinizi belirler. Belli Hizmetler’in ve Site’de sizin için sağlanan diğer öğelerin kullanımı için özel hükümler veya sözleşmeler geçerli olabilir (‘‘Hizmet Sözleşmesi(leri)’’). Bu tür Hizmet Sözleşmeleri, geçerli Hizmetler’in yanında bulunur veya geçerli Hizmetler ile ilişkilendirilmiş bir bağlantıyla veya bağlantı üzerinden liste halinde belirtilir.

Şirket olarak, sunacağımız Hizmetler’in kapsamını ve niteliğini, yasalar çerçevesinde belirlemekte tamamen serbest olup; Hizmetler’e ilişkin yapacağımız değişiklikler, Site’de yayınlanmakla yürürlüğe girmiş sayılacaktır.

Hizmetler ile ilişkili fikri mülkiyet haklarının (“Fikri Mülkiyet”) tamamı Şirket’e, iştiraklerine veya üçüncü kişilere aittir ve bunlar tarafından kontrol edilir veya lisanslanır. Hizmetler, Türkiye Cumhuriyeti ve diğer ülkelerdeki fikri mülkiyet hakları ve haksız rekabet kanunları ile korunmaktadır. Site’de görünen tüm özel grafikler, tasarımlar, yapılar, ifadeler, metinler, grafikler, kullanıcı arayüzleri, görsel arayüzler, fotoğraflar, ticari markalar, logolar, sesler, müzik, sanat eseri ve bilgisayar kodları, simgeler ve diğer öğeler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm ögeler; Şirket’in veya Şirket’e bu tür işaretleri kullanma hak ve lisansını vermiş olan diğer tüzel kişiliklerin ticari markaları, hizmet işaretleri veya ticari takdim şekilleridir (“İşaretler”) ve Şirket’in açık ve yazılı izni olmaksızın hiçbir şekilde kullanılamaz veya bunlara hiçbir şekilde müdahale edilemez,. Bu Kullanım Koşulları tarafından açıkça yetki verilmediği sürece, önce Şirket’in veya uygun üçüncü kişinin yazılı iznini almaksızın, Site’nin Fikri Mülkiyetini hiçbir şekilde kopyalayamaz, çoğaltamaz, değiştiremez, kiralayamaz, ödünç veremez, satamaz, bunlardan eser türetemez, karşıya yükleyemez, aktaramaz veya dağıtamazsınız. Burada açıkça belirtildiği durum hariç, Şirket, size Şirket’in veya herhangi bir üçüncü kişinin Fikri Mülkiyetine açık ya da kapalı hiçbir hak tanımaz. 

Site’de yer alan İçerikler’i; tüm kopyalarında mülkiyetinin Şirket’e ait olduğunu bildirmeniz koşuluyla; yalnızca kişisel, ticari olmayan bilgilendirme amacı kapsamında, ağa bağlı herhangi bir bilgisayarda kopyalamadan veya yayınlamadan, değişiklik yapmadan ve herhangi bir ek beyan veya taahhütte bulunmadan Site’den indirmek için kullanabilirsiniz. 

Site’nin Kullanımı

Site’nin veya herhangi bir İçeriğin herhangi bir bölümünü izlemek veya herhangi bir şekilde Site’nin veya herhangi bir İçeriğin gezinme yapısını veya sunumunu çoğaltmak veya atlatmak, herhangi bir belge veya bilgiyi elde etmek veya elde etmeye çalışmak için kasıtlı olarak herhangi bir  manuel işlem kullanamazsınız. Şirket, bu tür eylemleri engelleme hakkını saklı tutmaktadır.

Site’nin herhangi bir bölümüne veya Site’ye bağlı diğer sistem veya ağlara, Site üzerinde veya Site aracılığıyla sunulan herhangi bir hizmete, hack’leme, şifre kırma yoluyla yetkisiz erişim sağlamaya çalışamazsınız.

Site’nin veya Site’ye bağlı herhangi bir ağın güvenlik açığını araştıramaz, tarayamaz veya test edemez ya da Site veya Siteye bağlı herhangi bir ağdaki güvenlik veya kimlik doğrulama önlemlerini ihlal edemezsiniz.

Bu Kullanım Koşullarında belirtilen diğer sınırlamaların yanında; Site’den aktarılan bilgilerin kaynağını gizleyemez, Site’ye yanlış veya yanıltıcı bilgi yerleştiremez, Site üzerinden hiçbir hizmeti, bilgiyi, uygulamayı veya yazılımı kullanamaz veya Şirket tarafından açıkça izin verilmeyen şekilde bunlara erişemezsiniz. 

Sorumluluk Reddi

Şirket, Site’nin veya Site’nin herhangi bir içeriğinin, hizmetinin veya özelliğinin hatasız veya kesintisiz olacağına ya da herhangi bir kusurun düzeltileceğine veya site kullanımınızın belirli sonuçlar sağlayacağına söz veremez. site ve içeriği “olduğu gibi” ve “mevcut olduğu gibi” sunulmaktadır. Site’de verilen tüm bilgiler bildirim yapılmadan değiştirilebilir. Şirket, Site’den indirdiğiniz herhangi bir dosya veya diğer verilerin virüs veya kontaminasyon ya da tahribatçı özelliklerden uzak olduğundan emin olamaz. Şirket, doğruluk, ihlal etmeme, satılabilirlik ve belirli bir amaca uygunluk garantileri dahil olmak üzere açık veya zımni tüm garantileri reddeder. 

Yukarıdaki sorumluluk reddi, herhangi bir performans hatası, hata, ihmal, kesinti, silme, kusur, işlem veya iletimde gecikme, bilgisayar virüsü, iletişim hattı arızası, hırsızlık veya imha veya yetkisiz erişimden kaynaklanan herhangi bir zarar için geçerlidir.

Şirket, herhangi bir zamanda, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın aşağıdakilerden herhangi birini yapma hakkını saklı tutar: 

  1. herhangi bir nedenle Site’nin veya Site’nin herhangi bir bölümünün işleyişini veya erişimini değiştirme, askıya alma veya sonlandırma; 
  2. Site’yi veya Site’nin herhangi bir bölümünü ve geçerli politika veya koşullarını değiştirme;
  3. Rutin veya rutin olmayan bakım, hata düzeltme veya diğer değişiklikleri gerçekleştirmek için gerektiğinde Site’nin veya Site’nin herhangi bir bölümünün işleyişini kesme.