BASINDA BİZ

SPORCU BABA PARENT DERGİSİ

Kurucumuz Tuncay Tahtacı’nın makalesi

SİZİN İÇİN ÖNERİLER

GYMY SHOP İLE TANIŞTINIZ MI?

Minik Sporcular Longoz Ormanları’nda

21,25058,250
2020 senesinden beri her mevsim, çocuklu ailelere özel hazırladığımız program akış ve içeriğiyle, doğasına hayranlık duyduğumuz, şehir hayatına kısa bir mola verip nefes aldığımız bu coğrafyayı deneyimliyoruz. Dünyanın en büyük ikinci, Avrupa’nın ise en büyük Longoz Ormanları’nı ziyaret etmek, çocuklarla bu büyülü ormanda oyunlar oynamak, müzikle, sanatla, sporla iç içe ailece güzel vakit geçirmek, hem özel hem de unutulmaz bir deneyim. Subasar ormanları, tatlı ve tuzlu su gölleri, kıyı kumulları, endemik bitki türleri, kuş göç yolları üzerinde oluşu, Birbirinden farklı ve yüksek koruma değerine sahip ekosistemlerin iç içe bulunması, bölgeyi dünyanın korunması gereken doğa miraslarından biri kılmaktadır. Ormanda uyumak ve uyanmak, yine de belirli bir konfor düzeyine sahip, banyosu, tuvalet, kliması olan bungalovlarda konaklamak, balkona ilk çıktığımız anda bir sincapla karşılaşma ihtimalini bilmek, her mevsim, her ay tamamı açık havada bir organizasyona imza atabilmek, yemekler dahil, seyahatin her bölümünde açık havada olabilmek otelimizi çok sevmemize ve hep gitmemize sebep olmuştur. Minik Sporcular Longoz Ormanları’nda; Longoz Ormanları Milli Parkı'nda yürüyüş yapıp yemek yiyeceğiz, mevsime göre ya Salıncaklı Orman'ı ya Mert Gölü'nde kanoyu deneyimleyeceğiz. Gymy Kids'in bu coğrafyaya özel hazırladığı atölyelerin ve otelimizdeki macera parkurunun, akşamları ise masal saatinin ve kafa lambalarıyla gece yürüyüşünün tadını çıkaracağız. Seyahat ücretleri 1 Nisan 2024 Pazartesi günü güncellenecektir.

Minik Sporcular Sarıgerme’de

54,750247,250
Hilton Dalaman Sarıgerme'de 3 gece konaklayacağımız bu seyahatimizde, Sarıgerme'nin büyüleyici doğasına hayran kalacağımız, açık havada spor, sanat, tabiat, kültür ve tarih dolu, çok sevilen bir akışımız var. Akdeniz ve Ege'nin buluştuğu, çocukların çok sevdiği bu özel coğrafyada programımız hava durumuna yani gideceğimiz aya göre değişiklik gösteriyor. Size iki ayrı programı da aşağıdaki gibi özetlemek isteriz. Yaz aylarında, otelin plajında denizin, eğlenceli havuzlarında su oyunlarının tadını çıkartacağız, Dalaman Çayı'nda kano gezisi yapacağız, gezegenimiz için arıların önemini öğreneceğimiz müthiş bir arıcılık eğitimine katılacağız, Sığla Ormanları'nda bölgeye özgü endemik bitkilerle çevrili bir yürüyüşün tadını çıkaracağız, Toparlar Şelalesi'ne gidip buz gibi şelale suyunda yüzeceğiz, oyunlar oynayacak, temel çadırcılık eğitimi de dahil olmak üzere bir çok Gymy Kids atölyesini deneyimleyeceğiz. Nisan ara tatilde ise, Dalaman Çayı'nda kano gezisi yapacağız, gezegenimiz için arıların önemini öğreneceğimiz müthiş bir arıcılık eğitimine katılacağız, Sığla Ormanları'nda bölgeye özgü endemik bitkilerle çevrili bir yürüyüşün tadını çıkaracağız, İztuzu Plajı'nda caretta caretta'lar hakkında bilgiler öğrenip, oyunlar oynayacak, temel çadırcılık eğitimi de dahil olmak üzere bir çok Gymy Kids atölyesini deneyimleyeceğiz. Her mevsim ayrı güzel olan bu seyahatimizde görüşmek dileğiyle. Seyahat ücretleri 1 Nisan 2024 Pazartesi günü güncellenecektir.

Minik Sporcular Karadeniz’de

60,750115,750
5 senedir gerçekleştirdiğimiz en özel doğaya kaçış seyahatlerimizden biri, Karadeniz'in, Rize'nin, Çamlıhemşin'in ve hatta özellikle Fırtına Vadisi'nin büyüleyici doğasına duyduğumuz hayranlıkla, 'Minik Sporcular Karadeniz'de'dir. Burada hem baharı birlikte karşılayacağız, hem bölge kültürünü öğreneceğiz, hem gözümüzün uzundur görmediği doğa harikalarına şahit olacağız, hem de bölgenin kendine has mutfağını deneyimleyeceğiz. Bekle bizi Fırtına Vadisi, 1-5 Mayıs arası geliyoruz.