Minik Sporcular Longoz Ormanları’nda

8,50012,750

Bir Gymy Kids Doğaya Kaçış Klasiği: Longoz Ormanları, İğneada

 

Senelerdir gittiğimiz İğneada’ya Longosphere açıldığından beri ‘hah şimdi oldu’ diyoruz. Geride bıraktığımız senenin son çeyreğinde, doğasına hayranlık duyduğumuz nefes aldığımız bu özel coğrafyaya, neredeyse her hafta sonu, eve gider gibi gidebilmemizin sebebi ile gerçek bir glamping deneyimi sunan Longosphere’in, içimize sinen ev sahipliği.

 

Her zamanki gibi sınırlı sayıda aile ile seyahat ediyoruz. Neredeyse tamamı açık havada olan bu programımızı 2020 Eylül’den beri sıklıkla hayata geçirmekteyiz. Dünyanın en büyük 2. , Avrupa’nın ise en büyük Longoz Ormanları’nı ziyaret etmek, çocuklarla bu büyülü ormanda oyunlar oynamak, müzikle, sanatla, sporla iç içe zamanlar geçirmek, Mert Gölü’nde kano yapmak, ormana gölde kürek çekerek girmek, bu özel bitki örtüsü ve ortamda ailece güzel vakit geçirmek hem özel hem unutulmaz bir deneyim.

 

Böyle güzel tatillerde, doğaya kaçış seyahatlerinde sizlerle buluşmak dileğiyle.

 

Minik Sporcular Longoz’da seyahatinin tanıtım dosyasını incelemek için tıklayınız. 

Minik Sporcular Longoz’da seyahatinin 3 gecelik tanıtım dosyasını incelemek için tıklayınız. 

Seçimleri Temizle
Stok kodu: Yok Kategoriler: ,
Program

Program

1.GÜN

14:00-15:00 – İğneada’daki Longosphere isimli otelimizde odalarımızı teslim alıyoruz, otelimize yerleşiyoruz.

16:00-16:30 – Ailelerin, minik sporcuların ve öğretmenlerin kendilerini tanıdığı, birbirlerini tanımaya çalıştığı, ilk kez hep bir araya geldiği : Tanışma Çemberi. Tanışma çemberimiz Dome Çadırın önündeki büyük yeşillik alanda.

16:30-18:30 – Otelimize 5 dakika mesafedeki Mert gölüne doğru yola çıkıyoruz. Orada rehberimiz nezaretinde bir kano gezintisi yapıyoruz.
Bu gezintinin ne kadar kondisyon gerektirdiğine, yorucu olup olmayacağına dair sorular sık sorulduğu için kısaca bilgilendirmek isteriz ki, iki yetişkin bir çocuğun bir arada oturduğu, kanonun büyük oranda arkada oturan kişi tarafından yönetildiği, 1 saati aşkın süren, yoğun kondisyon gerektirmeyen keyifli bir deneyim. Başlamadan ufak bir eğitim alacak ve grup halinde hareket edeceğiz

19:00-20:00 – Akşam yemeğimizi restoranımızı, isterseniz ısıtıcılarla açık hava terasta, isterseniz iç alanda, yiyoruz.

20:00-21:00 – Ateş başında masal ve müzik saatimiz ile seyahatimizin ilk gününün sonuna geliyoruz.

Kasaba alanını geçince sağ tarafa çocuklu aileler için hazırlanmış ateş alanını görüyoruz.

21:30 – Minik Sporculara iyi uykular dileriz.

 

2.GÜN

08:30-09:00 – Gymy Kids’in olmazsa olmazları arasında: Meraklısına saban sporu, hem yetişkinler hem çocuklar için mini yürüyüş ve sabah egzersizi.

09:00-10:00 – Kahvaltı

10:00-13:30 – Otelimizden hareketle konvoy halinde rehberli Longoz Ormanları yürüyüşümüz için Hamam Gölü gidiyoruz. Burada 3.5 km lik bir yürüyüşü, küçük molalarla, anlatımlarla yürürken, güzel havalarda, yolun bir kısmını da nehirden yürüyoruz. Subasar ormanlarında olmak büyülü 🙏🏻

13:30-14:30 – Öğle yemeğimizi de ormanda yiyoruz.

15:00-18:00 – Spor, sanat, oyun dolu bir öğleden sonranın tadını çıkartacağız. Bu arada 130 cm den küçük ve büyük çocuklar olarak 2 ye ayrılıp, Macera Parkı’na da gideceğiz.

19:00-20:00 – Akşam Yemeğimiz yine otelin ana restoranında.

20:00-21:00 – Çocuklar için ateş başı masal saati yine orman içi ateş başı alanımızda.

21:00-21:30 – Yetişkinler için müzik saati, çocuklar için fenerlerle gece yürüyüşü macerası saati

 

3.GÜN

08:30 09:00 Meraklısına saban sporu, hem yetişkinler hem çocuklar için mini yürüyüş ve sabah egzersizi

09:00-10:00 – Kahvaltı

10:00-12:00 – Gymy Kids Sanat atölyeleri

11:00-12:00 – Spor oyunları

12:00 Kapanış çemberi

Konaklama

Konaklama

Longosphere

İğneada / Longoz Ormanları

 

Ekip Üyeleri

Ekip Üyeleri

Adem Şahin

Adem Şahin 1977 doğumludur. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunudur. 14 yıllık Beden Eğitimi Öğretmenliği, Zümre başkanlığı, Okul öncesi ve ilkokul seviyesinde Farklı Eğitim kurumlarında idarecilik yaptı. Doğa Sporları alanında uzmanlık, cimnastik, Akıl oyunları ve Eğitim koçluğunda birçok çalışmalara katılıp eğitimini aldı. Bu alanlarda Eğitim vermekte ve kendini geliştirmektedir. Evli ve iki çocuk sahibidir. Müziği, Seyahat etmeyi, Coğrafi gezileri, Trekking yapmayı, Futbol ve Tenis oynamayı sever.

 

Firuze Çini

Firuze Çini 1988 Istanbul doğumludur. 9 Eylül Üniversitesi Çocuk gelişimi bölümünden mezun olmuştur. 2008 senesinden beri Okul Öncesi Öğretmeni olarak çalışmaktadır. Kendisini, öğrencileri bireysel farklılıklarıyla değerlendiren ve her birinin ayrı bir dünyası olduğunu kabul ederek onların hayatlarında olumlu izler bırakmayı öncelik gören bir öğretmen olarak tarif eder.

Çocukların, Gymy Kids ile doğada yaptığımız sanat çalışmaları ile, çevre farkındalığı yüksek, doğanın sesini duyabilen, kendisinin doğanın bir parçası hissen, duygu ve düşüncelerini rahat ifade eden bireylere dönüşmelerini hedefler.

 

Gymy Kids - Ekip - Tanju Kara

Tanju Kara

Tanju Kara 1990 doğumludur ve eğitimini Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Futbol, tenis, yamaç paraşütü, masa tenisi, badminton ve speedminton branşlarında uzmandır ve halen bu alanlarda öğretmenlik yapmaktadır. Bisiklet ve doğa sporları hobileri arasındadır.

 

Olcay Zuhal Gören

Olcay, 2008 yılında Ankara Üniversitesi D.T.C.F. Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu ve okul hayatı boyunca çocuklarla yürüttüğü çalışmaları daha profesyonel bir boyuta taşıyarak bir çok okulda drama liderliği çalışmaları yürüttü. Halen oyunsu süreçler ve oyun yaklaşımları konusunda, hem çocuklar hem de yetişkinlerle farklı atölye çalışmaları yürütüyor ve hayatlarına renk katmak için gayret gösteriyor.

 

Çiğdem Aslankan

1990 İstanbul doğumludur.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Cimnastik Antrenörüdür. 2013′ ten bu yana okullarda tüm yaş gruplarına öğretmenlik yaparak aynı zamanda yarışmalara sporcu hazırlamıştır. 2018 yılından itibaren bir çok kurumda 0-3 ve 3-6 yaş gruplarına hareket eğitimi ve spor danışmanlığı yaparak, bu kurumların bu alanda ki gelişimlerine destek olmuş ve içerisinde yer almıştır.

Özellikle 0-3 ve 3-6 yaş gruplarında her çocuğun farklı öz gelişim ve öğrenme süresinin olduğuna inanır ve bu farklılığı önemser. Çocuklara spor sevgisini ve becerisini, farklı öğrenme yöntemleriyle uyguladığı çalışmalarla sunmayı amaçlamaktadır.

 

 

Zeynep Yılmaz Erdem

1984 Ankara doğumludur.

Eğitimini Ted Ankara Koleji, Özel Doğuş Lisesi ve Bilgi Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Uluslarası İlişkiler Bölümünde tamamlamasını takiben, kariyeri boyunca Pazar Araştırmaları alanında çeşitli kurumlarda çalıştı.

Kuruluşundan beri Gymy Kids’in bir parçası olan, Neşe ve Güneş isminde 2 kız çocuğu olan Zeynep’in doğa pedagojisi, orman pedagojisi, erken çocukluk dönemi alanlarına yoğun ilgi duymaktadır.

Çocukların doğada, spor ve sanata yakın olmalarının kazanımlarına tüm kalbiyle inanır.

Ücret Detayları & İptal-İade

Ücret Detayları & İptal-İade

Kayıt seyahat ücretinin banka transferi/kredi kartı ödemesi iletilmesi ile kesinleşir.

Salgın sebebi ile seyahat engeli oluşan misafirlere seyahat ücretinin tamamı hastane raporlarını sunduktan sonra geri ödenir.
Seyahate 2 ay kala iptallerde seyahat ücretinin tamamı geri ödenir.
Seyahate 6 hafta kala iptallerde seyahat ücretinin %50’si geri ödenir.
Seyahate 6 hafta-14 gün arası zaman kala gerçekleşen iptallerde seyahat ücretinin %10’u geri ödenir.

Seyahate 14 günden az zaman kala gerçekleşen iptallerde seyahat ücret iadesi yapılmaz.

Değerlendirmeler (0)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Minik Sporcular Longoz Ormanları’nda” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.