Minik Sporcular Göbeklitepe’de

6,7509,900

Minik Sporcular Göbeklitepe’de ‘Gymy Kids Doğaya Kaçış Seyahatleri’ kapsamında çocuklu aileler için oluşturduğumuz, spor, sanat, doğal ve kültürel güzelliklerle dolu bir akış içeren özel bir programdır.

 

Bu gezi ile ilgilenen, bilgi almak isteyen yetişkinler arasında, mutlaka ki geçmişte Göbeklitepe’yi gezmiş olanlar, bölgeyi duymuş olanlar ve fikir sahibi olanlar ve nicedir bölgeyi merak edenler vardır.

 

Gezi programımızı hazırlarken, en çok hayal ettiğimiz kısım, bu gezinin, çocukların hatıralarında, Anadolu’ya, kültüre, sanata, tarihe ve doğaya dair renkli izlerle yerini alması.

 

Özgürlüğün, keşfin, akranlarla ve donanımlı, çocuk odaklı öğretmenlerle seyahat etmenin değerini iyiden iyiye anladığımız bu dönemde, her zamanki gibi hassasiyetle özene bezene bu deneyimi tasarladık.

 

Minik Sporcular Göbeklitepe’de seyahatinin tanıtım dosyasını incelemek için tıklayınız.

Seçimleri Temizle
Stok kodu: Yok Kategoriler: ,
Program

Program

1.Gün

Şanlıurfa havalimanında rehberimiz ve Gymy Kids ekibiyle buluşarak, kahvaltıya doğru hareket ediyoruz.

Şehrin güzel kahvaltı noktalarından bir tanesi olan Tatvera’da keyifli bir kahvaltıyla, eski çağlarda bilinen adıyla Edessa, halk arasında Urfa diye bilinen bu güzel şehri gezmeye başlıyoruz.

Balıklıgöl’ü gezmeden, burada tanışma çemberimizi yapacağız. “Ey ateş, İbrahim’e karşı serin ve selamet ol” emri üzerine suya dönüşen ateşin ve balıklara dönüşen odunların hikayesini dinleyeceğiz. Ve hemen Haleplibahçe Mozaik Müzesi’ne geçeceğiz. Haleplibahçe’de ortaya çıkan mozaiklerin sergilendiği, 6.000 m2 genişliğe sahip ve 82 m. çapı ile Türkiye’nin kolonsuz geçilen en büyük yapısıdır. in situ olarak, yani yerinde koruma şeklinde inşa edilen mozaik müzesi, son derece etkileyici ve iyi korunmuş mozaik örneklerini cömertçe bizlerle paylaşıyor.

Ardından her görenin hayran kaldığı Şanlıurfa Arkeoloji müzesine geçeceğiz. Zengin bir geçmişi olan Şanlıurfa ve çevresinden çıkan eserleri sergileyen müze “neolitik dönem” açısından uluslararası öneme sahip. Müzenin bir başka çok önemli özelliği de Dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’ye ait eserleri bulundurması. Tarihi açıdan büyük değer taşıyan pek çok yerleşim bölgesi, höyük ve ören yeriyle çevrili Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, coğrafyasının hakkını sonuna kadar veriyor.

Çocuklar, tüm sergi salonlarını ve canlandırma alanlarıyla, bu müzeyi sanat öğretmenleriyle gezerken, önceden hazırladıkları seyahatnamelerini dolduracaklar, müzeyi kendi ritmleriye anlayıp, oyunlarla tadını çıkartacaklar. Yetişkinler ise rehberimiz ile bu ünlü ve hayranlık uyandıran müzeyi gezecekler.

Müzelerden çıkınca öğle yemeği için bölgenin sevilen mutfağı Taşsaray’a gideceğiz.

Bu geç öğle yemeğinden sonra Urfa Çarşıları’nı gezeceğiz.

Gümrükhan, Evliya Çelebi’nin Yetmiş Hanı diye bahsettiği, iki renkli taşlardan Kanuni Sultan Süleyman zamanında yaptırılan bir handır. Bir avlunun çevresinde sıralanmış dükkanlarıyla Gümrükhan Urfa şehir gezimizin olmazsa olmazlarındandır. Burada “fıstıklı menengiç kahvesi” içeceğiz.

Çarşılar, bizim en çok bakır sanatçısı ustalarından etkilendiğimiz, çocuklara mutlaka bu zanaati göstermeyi önemsediğimiz bir zaman tüneli gibi. Birbirine bağlı bu rengarenk çarşılardan yükselen sesler, renkler ve dokular ilk güne yakışan şekilde ‘Urfa’ya hoş geldiniz’ der.

17:30 18:00 gibi Otele Giriş ve Yerleşme

19:30 21:30 gibi de otelimizde, bize özel bir salonda deneyimleneceğimiz Sıra Gecesi

21:30 Minik Sporculara iyi uykular dileriz

2.Gün

08:30 da otelinizin lobisinde spor öğretmenimiz ile buluşup, meraklısına sabah sporu yapıyoruz.

09:00 10:00 Kahvaltı

10:00 Göbeklitepe’ye doğru yola çıkış.

TARİHİN SIFIR NOKTASI olarak anılan, yerleşim yeri olarak kullanılmadığı bilinen ve tapınmaya hizmet eden Göbeklitepe, şaşırtıcı anıtsal mimarisiyle 2018 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girdi.
Henüz küçük bir bölümü çıkarılan Göbeklitepe, yaklaşık 12 bin yıllık geçmişiyle insanlık tarihini değiştirdi.

Göbeklitepe nin etkileyici ziyaretçi merkezindeki görsel tanıtımlar, her yaş çocuğu ve yetişkini içine çekecek düzeyde, özenle hazırlanmış. Ardından rehberimiz yetişkinlere, öğretmenlerimiz ise oyunlar ve yaşa uygun anlatımlarıyla çocuklara alanı gezdirecekler. Burada tiyatro alanında çocuklar geleneksel oyunların tadını çıkartacak ve bu özel deneyimi tamamladıktan sonra, ‘Tarihin sıfır noktası’ndan ayrılacağız.

Öğle yemeğimiz için Çulcuoğlu restoran’dayız.

Ardından Harran Ovasında oyunlarla nefes alıyor, Harran Kültür Evi’nde kil atölyesiyle Göbeklitepe’den akılda kalanlarla otelimize doğru dönüşe geçiyoruz.

17:30 – Otele varış

19:00 – Akşam yemeğimiz için Oduncu’ya gidiyoruz. Yemek sonrasında çocuklara masal saatimiz olacak.

 

3. Gün

09:00 09:15 Otelden check out

09:15 11:00 Halfetiye yolculuk

11:30 12:20 Halfeti tekne turu

12:30 14:00 Halfeti Antep Yolculuk

14:00 15:15 Imam Çağdaş da öğle yemeği

15:15 16:15 Yetişkinler için Zeugma müzesi & Çocuklar için Mozaik Atölyesi

16:20 16:50 Antep Havalimanına varış

16:50 Havalimanından, bir başka Gymy Kids seyahatinde buluşmak üzere ayrılış

Konaklama

Konaklama

Hotel El Ruha
Şanlıurfa

Ekip Üyeleri

Ekip Üyeleri

Gymy Kids - Ekip - Tanju Kara

Tanju Kara

Tanju Kara 1990 doğumludur ve eğitimini Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Futbol, tenis, yamaç paraşütü, masa tenisi, badminton ve speedminton branşlarında uzmandır ve halen bu alanlarda öğretmenlik yapmaktadır. Bisiklet ve doğa sporları hobileri arasındadır.

 

Kadir Çelik

Kadir Çelik 1993 doğumludur.

Eğitimini güzel sanatlar lisesinden sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim bölümünden tamamlamıştır. Resim, heykel, video art, performans vb. Bir çok dijital ve görsel medyum ile çalışmaktadır. Anternatif sanat eğitimleri bağlamında bir süre Nesin Matematik köyünde bulunan ‘Nesin Sanat Köyü’nde birçok yaş grubuyla deneysel çalışmalar yapmıştır.

Çalışmalarını kendi kişisel atölyesinde  devam ettirmektedir. Doğa, spor, sanat birbirinden ayrılmaz bir şekilde hayatının odak noktasıdır.

Ücretlendirme

Ücretlendirme

 

KONAKLAMA ÜCRET
1 Yetişkin + 1 Çocuk

6750 TL

1 Yetişkin + 2 Çocuk

7750 TL

2 Yetişkin + 1 Çocuk

8900 TL

2 Yetişkin + 2 Çocuk

9900 TL

 

Dahil Olan Hizmetler

Şanlıurfa havalimanı alış ve Gaziantep Havalimanı bırakış dâhil tüm transferler
El Ruha Otel’de 2 gece konaklama
Tam Pansiyon Konaklama
Zorunlu seyahat sigortası
Rehberlik hizmeti
Tüm sanat ve spor atölyeleri

 

Hariç Olan Hizmetler

Uçak biletleri
Ekstra harcamalar

İptal & İade Detayları

İptal & İade Detayları

Kayıt seyahat ücretinin banka transferi/kredi kartı ödemesi iletilmesi ile kesinleşir.

Salgın sebebi ile seyahat engeli oluşan misafirlere seyahat ücretinin tamamı hastane raporlarını sunduktan sonra geri ödenir.
Seyahate 2 ay kala iptallerde seyahat ücretinin tamamı geri ödenir.
Seyahate 6 hafta kala iptallerde seyahat ücretinin %50’si geri ödenir.
Seyahate 6 hafta-14 gün arası zaman kala gerçekleşen iptallerde seyahat ücretinin %10’u geri ödenir.

Seyahate 14 günden az zaman kala gerçekleşen iptallerde seyahat ücret iadesi yapılmaz.

İnceleme (0)

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Minik Sporcular Göbeklitepe’de” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir