Gymy Kids - Ekibimiz Dilek Karabey

Dilek Karabey

1983 İstanbul doğumlu.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra, Okan Üniversitesi’nde Sosyal Gelişim bölümünde yüksek lisansını tamamladı.
Çapa Tıp Fakültesi kapsamında düzenlenen, Bağımlılık eğitimini tamamladıktan sonra, bir müddet Bağımlılık üzerine çalıştı.
İstek Vakfı Okullarında 5 yıl psikolog olarak görev aldı. Çalıştığı dönemde kendi hazırladığı “Anne-Baba Okulu” eğitimini velileriyle paylaştı. Halen farklı kurum ve kuruluşlarda başta “Anne-Baba Okulu” eğitimi olmak üzere, yetişkin ve ebeveynlere de yönelik farklı eğitimler vermektedir. Aynı zamanda, yeni bir çocuk aplikasyonunda, senaryo yazarlığı ve psikolojik danışmanlık üzerine hizmet vermektedir.

Özellikle 0-6 yas grubuyla yaptığı çalışmalara dayanarak, mutlu birer çocuk yetiştirmede, her çocuğun kendini özel hissetmeye ihtiyaç duyduğunu, onlarla kurulacak iletişimin öncelikli olarak dinlemeye yönelik olması gerektiğini vurgular. Aktif olarak çocuklarla çalıştığı her alanda, öncelikli iletişim dili; dinlemek, anlamaya çalışmak ve bireyselliklerini desteklemek üzerine olmaktadır.